Пісня Артема Лоіка "Хочуть тримати пів світу стадо Великого брата" розкриває критичне бачення сучасного суспільства, де великі корпорації та політичні лідери мають значний вплив на життя простих людей. Приспів пісні символізує спробу забути про свої проблеми та зануритися у світ розваг, який нав'язують владні структури. Однак, незважаючи на зовнішню безтурботність, присутній глибокий сенс невдоволення історією, яка повторюється через покоління, де "люди-кораблі" тонуть у "океані-борделі", не здатні протистояти системі.
В куплетах пісні йдеться про спротив цій системі, про необхідність боротися за свої права та свободи. "Роздягають як завжди нас голі королі" метафорично висловлює ідею про те, що людей позбавляють їхньої гідності та свободи, перетворюючи їх на безправне стадо, яке легко контролювати. Але водночас у пісні звучить заклик не здаватися та збирати "свої недокубки до купки", що символізує спробу зібрати воєдино розсіяні сили та опір.
Заключна частина пісні акцентує на важливості осмислення власного життя та пошуку шляхів для зміни існуючого стану речей. "Намутить скоро б лями" може вказувати на бажання швидких і рішучих дій, спрямованих на покращення власного становища в суспільстві, відмову від пасивності та згуртування з однодумцями для спільної боротьби проти несправедливості. Таким чином, пісня висловлює протест проти системи, закликаючи до активної дії та відстоювання особистісних цінностей.