Українська народна пісня "Ой у гаю, при Дунаю" передає виразну атмосферу сільського життя та природні настрої, що випливають із взаємодії людини і природи. На початку пісні зображено картину, де у гаю, біля річки Дунай, співає соловей, закликаючи свою пташину до гнізда. Цей образ солов'я, який кличе птахів, символізує весну, нове життя та згуртованість.
Далі сцена змінюється на веселіше зібрання, де грає музика, що описується як відчуття суму та радості одночасно: бас гуде, скрипка плаче. Це вказує на сильні емоційні переживання, що супроводжуються танцями та святкуванням у гаю. Музична композиція слугує фоном для зображення образу коханої людини, яка гуляє та розважається разом із іншими.
На заключній строфі пісня набуває більш трагічного і глибокого звучання. Лірична героїня відчуває сильний біль та самотність, стоячи сама у гаю і ридаючи за своїм милим. Вона виражає свою тугу та відчай через відсутність коханої особи. Соловей, який знову з'являється у куплеті, може символізувати надію та нагадування про те, що життя продовжується, незважаючи на особистий біль. Пісня в цілому відображає глибокі почуття, які переживає людина, змішуючи щастя і смуток в одному диханні природи і людських емоцій.