Пісня "Плаче нічної пори одиноке серце" виконавця Олега Винника відкриває перед слухачем сильний образ жіночої самотності та очікування, переплетеного з природними елементами, що символізують глибину та інтенсивність відчутих емоцій. Використання образів граду, блискавиці та вовчиці, що гріє під серцем вовчат, малює картину внутрішньої боротьби та сили, невід'ємної від процесу чекання та втрати.
Основна метафора пісні – вовчиця, що символізує водночас материнство, силу, самотність і віру в повернення втраченої любові. Повторюваний мотив "молода вовчиця" вилає на місяць, що є вираженням надії та спроби звернення до вищих сил з метою відновлення втраченого зв'язку. Вовчиця вірить, що її поклик буде почуто, і вона знову відчує любов, яка видається їй такою важливою.
У пісні також присутній образ "вдова-вовчиця", що наголошує на переживанні втрати та незламності духу незважаючи на самотність. Цей образ уособлює жінку, яка несе в собі силу та відповідальність за зграю (сім'ю), але при цьому залишається самотньою у своєму горі та чеканні. В кінцевому рахунку, мотив одинокого серця, що плаче вночі, уособлює глибоку емоційну біль та водночас силу духу та надію, які дозволяють переживати втрату та продовжувати жити в очікуванні змін на краще. Таким чином, пісня стає гімном всім, хто вірить у силу любові та надії, незважаючи на всі випробування та труднощі.