Пісня "Щоби ожила душа" у виконанні Насті Каменських занурює слухача у глибокий емоційний світ, в якому кожен рядок відгукується резонансом у душі. Лірична героїня поділяється своїм болем і переживаннями, звертаючись до образів чорного лісу та океану гірких сліз, що символізують глибоку внутрішню трагедію та страждання. Її душа, "у крові, в пелюстках і роздерта безбожно", є втіленням глибокого болю та розпачу, який не здатні загоїти ані слова, ані ліки.
Метафори протистояння із викликами життя, які втілені у фразах "течемо ми проти ріки" і "льодяні води дзвінкі", підкреслюють нескореність духу та невгасиму спрагу до життя, незважаючи на всі негаразди. Образ лелечих криків через віки символізує вічну надію та відновлення.
В останніх куплетах пісні з'являються образи травневих квітів, Азовського вітру та "молитва замість заповіту", які вносять нотку оптимізму та мрійництва. Лірична героїня перетворює свій біль на силу, готовність боротися і віру в краще майбутнє, незважаючи на "долю неласкаву". Пісня є закликом до внутрішньої сили, здатності пережити складнощі та відродитися, подібно до фенікса, з попелу власних переживань. Таким чином, вона не лише зображує глибоку емоційну трагедію, але й демонструє непереможність духу людини, її здатність переосмислити біль та перетворити його на джерело сили.