Пісня Володимира Дантеса "Порадили читати книги Стуса Василя" розгортається навколо глибоких роздумів про життя, смерть та вічність. У центрі уваги - ідея про вічну молодість та бажання залишатися живим незважаючи на всі перешкоди. Співак висловлює упевненість в тому, що йому не потрібні жодні документи, аби довести свою сутність, своє "я". Він наголошує на важливості осмислення власної ідентичності, для чого й пропонується читання творів Василя Стуса - видатного українського поета і дисидента.
Мотив відкидання зайвого, в тому числі інформаційного шуму, проглядається у рядках про життя без новин, яке називається "солодкою панакотою". Це можна інтерпретувати як заклик до концентрації на справді важливому, на сутності, замість постійного занурення в поверхневі теми та новини. Ідея народження для себе, можливо, вказує на необхідність переосмислення та внутрішнього перевтілення, незалежно від фізичного віку чи обставин.
Звернення до котика з закликом не заповнювати голову непотрібною інформацією символізує потребу зберігати чистоту думок і фокусуватися на основному. Повторення фраз про вічну молодість і бажання жити вічно слугує лейтмотивом пісні, що відображає бажання перебувати у стані внутрішньої свободи та нескінченного розвитку.
Іспанські слова "Uno, dos, tres, cuatro, cinco, cinco, seis" можуть символізувати ритмічність і безперервність життя, що продовжується попри все, наголошуючи на універсальність і загальнолюдські цінності, які об'єднують людей незалежно від культурних та мовних бар'єрів. Таким чином, пісня є закликом до пошуку глибинного "я", віри в безмежні можливості людського духу та значення особистого розвитку.