Пісня "Лишай позаду все це кляте співчуття це твоє життя твоє повітря" виконавця КАЖАННА занурює слухача у глибокий роздум про внутрішній світ людини, її переживання та спроби впоратися з особистісними кризами. У першому абзаці, метафора збирання себе "по частинах наче пазл" і садіння "квіточки на пустирі" відображає спроби осмислити і перебудувати власне життя після руйнувань, знайти красу і сенс у спустошеності. Це натякає на пошук надії і відновлення після пережитих труднощів.
У другому абзаці з'являється зіткнення з реальністю, де логіка і науковий підхід ("логіка, статика і математика") виявляються недостатніми для розуміння і вирішення глибоких емоційних конфліктів. Згадка про "лікаря широкої практики" символізує потребу в емоційному і психологічному зціленні, у пошуку допомоги для лікування "хворих думок".
В третьому абзаці описується вплив стосунків на внутрішній стан особистості. "Нестерпна граматика", яка "залізла в душу", може символізувати болісні слова або непорозуміння між людьми, що залишають глибокі рани. "Мотузка, яка зав'язала руки", може вказувати на відчуття безпомічності та обмеженості, спричинене близькими стосунками.
Завершується пісня образами, які підкреслюють відчуття самотності та стагнації ("Тобі усі завжди завдають болю, ти не у русі"). Це вказує на складність вирватися з порочного кола внутрішніх переживань та знайти своє місце у світі. Ця пісня - це емоційний виклик, заклик до самоаналізу, прийняття і переосмислення своїх життєвих обставин, аби знайти дорогу до внутрішньої гармонії та спокою.