Пісня "Ходим по своїй землі" виконавця WELLBOY виражає глибокі почуття і думки, що стосуються власної ідентичності, приналежності до своєї землі та особистих переживань. У перших рядках мова йде про втому та виснаження, символізоване нездатністю тримати мікрофон. Водночас, автор згадує про гопак - народний танець, що відображає культурну унікальність та спадщину.
Опис подальших емоцій та відчуттів змінюється від особистісних переживань до більш широких тем - відносин між людьми, схожості та різниці між ними. Згадка про "краплю надії" та "документи у дії" може символізувати пошук стабільності та впевненості у майбутньому в непростих обставинах.
Центральна частина пісні підкреслює важливість зв'язку з рідною землею, яка є не лише місцем проживання, а й джерелом сили та натхнення. Використання образу "чорноземи" наголошує на багатстві та родючості української землі, а також на тісному зв'язку людини з природою.
У фінальних рядках пісні знову з'являється мотив музики як рятівного елементу, що може зцілити та врятувати. "Лиш музика врятує" стає основною ідеєю, яка веде через усю пісню - віра в те, що мистецтво та культурні вияви здатні подолати будь-які випробування та відновити зв'язок між людьми та їхніми коріннями. Пісня стає гімном незламності духу та важливості підтримувати свою культуру та ідентичність.