Ця пісня відображає глибоку зв'язок з природою та славетні українські народні вірування. Зелена добровонька та холодна криниця символізують чистоту та первозданність природи, які зберігають в собі таємниці та істини життя. Лірична героїня звертається до криниці з проханням розкрити їй причини своїх сновидінь, що вказує на пошук відповідей у природі на важливі життєві запитання.
Русалоньки в пісні символізують надприродні сили та зв'язок людини з міфічним світом. Заклик не топтати руту біля двору та не приходити до нової хати в темну ніч відображає повагу та обережне ставлення до природних сил, розуміння їх могутності та небезпек, які вони можуть принести.
Мотив "рано-рано" використовується для підкреслення нових початків, надії та оновлення, які приходять з кожним ранком. Засівання стежечки та приліт пташечки до віконечка символізують бажання зв'язку, кохання та гармонії між людьми та природою.
В цілому, пісня відображає красу української народної культури, любов до природи, віру в надприродне та важливість збереження традиційних вірувань та звичаїв. Це глибока та поетична роздум про життя, природу та взаємодію між ними.