Пісня Тоні Матвієнко розкриває глибокий зв'язок людини з природою, родиною та корінням свого походження. Перші рядки сповнені символізму, де коріння, що п'є сік землі, відображає живлення, яке ми отримуємо від нашої батьківщини та природного середовища. Вказівка на день, що лежить на білому крилі, та подих вітру, що схиляє жита, нагадує про летючість часу та зміну поколінь.
В наступних рядках автор говорить про важливість спадкоємності та передачі знань та цінностей з покоління в покоління. Метафора мостів, що кладуться з роду в рід, символізує зв'язок між минулим, сьогоденням та майбутнім. Підкреслюється значення коріння та стремління для життя та розвитку, адже без них "саду не цвісти" та "все живе сохне".
Особливу увагу у пісні приділено образу матері, її материнських очей голубих, як символу безмежної любові, підтримки та турботи. Материнська любов є незмінною та невичерпною, вона супроводжує нас у радості та горі, живить наш дух і формує сумління.
Завершення пісні повертається до мотиву природи та родинного вогнища, символізованого малим селом та криницею, що нагадує про коріння, про те місце, де починається і куди повертається кожна людина. Це віддзеркалення ідеї, що наша сила, наші життєві орієнтири та відповідальність перед майбутніми поколіннями починаються з глибинного зв'язку з нашими коріннями, культурою та сім'єю.