Пісня "Гулак артемовський нечуй левицький гринченко стефаник руданський гребінка" від ТНМК це своєрідний епічний переказ української історії у форматі популярної музики. Артисти використовують гумористичний та іронічний підхід, щоб розповісти про різні епохи та важливі події, які формували ідентичність сучасної України.
Текст пісні починається з героїчного заклику звернути увагу на історію та культурне надбання України, відзначаючи важливість історичної пам'яті для сучасної ідентичності країни. Згадуються ключові моменти, починаючи від Великого Вибуху та створення світу, міфічних та історичних персонажів, таких як князі та полководці, що відіграли значні ролі в історії.
На протязі пісні згадуються багато історичних фігур та подій: від трипільської культури, що належить до давніх цивілізацій, до Київської Русі, монгольського нашестя, розвитку Козаччини, і ролі важливих особистостей, таких як Богдан Хмельницький. Все це розповідається з позиції національної гордості та самосвідомості.
Завершується пісня акцентом на важливість освіти та культурного розвитку, символізованим Петром Могилою та його внеском у створення академічних закладів, що забезпечували і продовжують забезпечувати інтелектуальний розвиток нації. Таким чином, пісня є виразом пошани до історичної спадщини та важливості її збереження для майбутніх поколінь. У стилі ТНМК, ця пісня стає музичним пам'ятником культурному та історичному розмаїттю України.