У цій пісні йдеться про символічну боротьбу і надію на перемогу. Сцена розгортається на березі, де зозуля кує, що традиційно в українській культурі вважається передвісником змін. Зозуля звертається до берези з питанням, чому на ній бруньки повсихали, на що береза відповідає, що причиною є напад москалів – алегоричне зображення ворожої сили.
У другому абзаці пісні знову згадується зозуля, яка цього разу намагається втішити березу, закликаючи не плакати за країною, бо нація зможе перемогти ворога і відновити свою державу. Це передає почуття спільної віри та надії на майбутнє, підкреслюючи важливість боротьби за свободу та незалежність.
В останньому абзаці пташка на березі заспіває про те, як Україна зуміла прогнати ворога, що символізує перемогу добра над злом, свободу над утиском. Це є кульмінацією пісні, яка підсумовує всю історію боротьби і надії, передаючи відчуття гордості та відновлення. Пісня використовує образи природи та традиційні символи для передачі глибоких емоцій та віри в майбутнє.