У цій пісні викладається глибока і емоційна розповідь про біль, втрату та внутрішній опір. Виконавиця описує душу, яка переживає неймовірні випробування, порівнюючи її страждання з океаном гірких сліз і берегами схилу тривожних. Це зображення говорить про глибокий внутрішній дискомфорт і боротьбу.
Повторення фрази "Ой не кожна душа" наголошує на унікальності цього досвіду, на тому, що не кожен може витримати такі випробування або зрозуміти цю глибину болю. Далі йдеться про нездатність слів або ліків вилікувати душевні рани, про неможливість оживити душу звичайними засобами.
Згадка про течію проти ріки і льодяні води вказує на непростий життєвий шлях, на випробування, які "бодрять" через віки, надаючи сил і витривалості, несучи певний досвід через покоління. Крики лелечі можуть символізувати відлуння минулого та спадщину, яка впливає на сучасне.
У частині пісні, де йдеться про травневі квіти, Азовський вітер і мурашиння електронних літер, проглядається зв'язок з природою та сучасністю, що символізує надію та нові починання. "Моя молитва замість заповіту" говорить про важливість духовних прагнень над матеріальними заповітами.
Останні рядки пісні підкреслюють ідею спільної боротьби та взаємної підтримки у важкі часи. Доля, хоч і "неласкава", об'єднує людей, надихаючи їх на згуртованість та взаємодопомогу. В цілому, пісня виражає глибоку емоційну зв'язаність із болем та водночас непохитну віру в майбутнє, у відродження душі та сили спільноти.