Пісня "Лишай позаду все це кляте співчуття" виконавця КАЖАННА розкриває тему особистісного розвитку, самопізнання та внутрішніх боротьб через метафори та образи. Починаючи з перших рядків, автор пісні порівнює процес збору власної особистості з пазлом, натякаючи на складність і фрагментарність внутрішнього світу. Образ посадженої квітки на пустирі символізує надію та відродження в умовах занедбаності та відчаю.
Далі, ліричний герой висловлює розчарування у традиційних методах розуміння світу - логіці, статиці, математиці - які не здатні допомогти у вирішенні внутрішніх конфліктів. Заклик до "лікаря широкої практики" є метафорою потреби в емоційному зціленні та душевній підтримці.
Текст пісні також торкається теми токсичних відносин, де "нестерпна граматика" іншої людини породжує біль і відчай, а образ "мотузки, яка зав'язала руки" вказує на обмеження свободи та залежність. Спогади про минуле стають болісними, а спроби звільнитися від них породжують "нестерпний біль".
У фінальних рядках розкривається ідея застрягання в рутині ("ти не у русі, ти у чортовому колесі"), де повторення одних і тих самих помилок призводить до постійного внутрішнього конфлікту. Пісня закінчується на ноті рефлексії та усвідомлення необхідності змін для виходу з виру саморуйнівних патернів. В цілому, пісня є глибоким роздумом про самоідентифікацію, внутрішню боротьбу і пошук сенсу в житті, незважаючи на зовнішні та внутрішні виклики.