У пісні "А я просто сама піду" Катя Качановська розкриває тему болісного розставання і непростого прощання з минулими стосунками. Головна героїня вирішує піти, не складаючи речі, а лише надівши на пам'ять піджак коханої людини. Цей вчинок символізує спробу зберегти хоча б частку спільних спогадів, незважаючи на біль втрати.
Текст пісні передає почуття розчарування в любові, яка виявилась не такою міцною і вірною, як здавалося на початку. Героїня зізнається, що була готова вірити у казку, але реальність виявилася жорстокою грою, в якій вона не хоче більше брати участь. Вона складає карти, символічно припиняючи цю гру і відмовляючись від ілюзій.
Опис доріг, що розійшлися "наче кораблі у морі", підкреслює незворотність розставання і віддалення один від одного. Хоча біль втрати присутній, героїня намагається приховати свою слабкість і сум, показуючи зовнішню байдужість. Однак в середині вона все ще відчуває сильний зв'язок з минулим, як нагадування про колишнє щастя.
Заключні рядки про червоне світло і втрачений маяк метафорично відображають спільну подорож, яка закінчилася крахом. Незважаючи на всі спроби зберегти любов, вони загубили свій шлях і тепер звертаються до минулого, яке вже не може повернутися. Образи, що використовуються в пісні, змальовують глибокий внутрішній світ героїні, її роздуми про сенс любові та її втрату. Пісня вражає своєю емоційною насиченістю та щирістю, змушуючи слухача переживати разом з героїнею її біль і розчарування.